Artykuły

Wprowadzenie nowych cen na wózki transportowe

Category: Przemysł

 

W ostatnim czasie odnotowałem nieznaczny spadek sprzedaży i musiałem coś na to poradzić. Co prawda straty nie były duże, ale jednak niepokojące. Zawsze moje produkty cieszyły się największym zainteresowaniem i zamierzałem ten stan nadal utrzymać.

Sprzedaż wózków transportowych w niższych cenach

wózek transportowy cenaPrzeanalizowałem wszystko uważnie i doszedłem do wniosku, że ceny produktów na rynku się zmieniły i niektóre produkty nawet potaniały. U mnie za jeden wózek transportowy cena była niezmienna od kilku lat i tym musiałem się zająć. Konkurencja oferowała tańsze rozwiązania, które były tak dobre jak moje. Zwołałem więc zebranie, na które zaprosiłem wszystkich kierowników działów. Produkcja wózków transportowych wykonywana była na najwyższym poziomie a materiały, których używano najlepsze. Zastanawiałem się jak obniżyć ceny wózków, by na tym nie stracić. Zleciłem kierownikom znalezienie możliwości cięcia kosztów w swoich działach. W grę nie wchodził fakt, by wózki produkować z tańszych materiałów. Ceny musiałem obniżyć o co najmniej dziesięć procent. Rozwiązanie szybko nadeszło i byłem z tego faktu zadowolony. Kierownicy w mojej firmie postarali się i udało się obniżyć ceny wózków transportowych o prawie piętnaście procent. Dzięki temu oferowałem jedne z najniższych cen na rynku. Od razu sprzedaż wózków transportowych podskoczyła i nawet zaczęły napływać zamówienia spoza województwa. Wprowadzenie niższych cen za każdy wózek transportowy przyniosło efekty, których się spodziewałem.

Od tamtego czasu odnotowywałem tylko wzrost zysków i wszystko wróciło do normy. Zachwycony byłem takim stanem rzeczy i nawet zdecydowałem się rozdać premie pracownikom działu produkcyjnego. Oni najciężej pracowali i byłem zdania, że ta nagroda im się należała.