Artykuły

fotografia ślubna

Wybór miejsca pracy – fotograf ślubny

Category: Praca

Nigdy wcześniej nie byłem niczego w swoim życiu tak pewny, jak w momencie, w którym mając do wyboru pracę w markecie przy wykładaniu towarów lub pracę u zawodowego fotografa, wybrałem to drugie. Oczywiście nie wiedziałem, jak dokładnie miałaby wyglądać owa praca w markecie, ale na pewno nie było to lepsze niż praca którą wybrałem.

Fotografia ślubna to dobra opcja

fotografia ślubnaStarszy, przesympatyczny pan przedstawił mi się jako fotograf ślubny, według siebie najlepszy w Nowym Sączu, jeśli nie w ogóle na Małopolsce. Muszę przyznać, że niespecjalnie się znałem na fotografii, a już zwłaszcza dobra fotografia ślubna z Nowego Sącza była dla mnie czarną magią. Nie wiedziałem też ilu generalnie jest fotografów w naszym mieście i województwie, ale mój nowy pracodawca też nie wiedział tego dokładnie. Stwierdził jedynie, że znacznie za mało, patrząc na liczbę zapytań o jego usługi na weekend. Generalnie miałem z nim nauczyć się tajników fotografii ślubnej, a później samemu chodzić na śluby i robić zdjęcia. Bardzo mi się podobała ta wizja, w dodatku wynagrodzenie które zostało mi zaproponowane było nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do wkładu i czasu poświęcanego na tę pracę. Z początku wydawało mi się, że to bułka z masłem. Państwo młodzi na pewno są przygotowani, fotografia ślubna to jak podejść, zrobić zdjęcia i wyjść. Z czasem dowiedziałem się jednak, dlaczego tak wiele osób odpada z tego biznesu w kilka miesięcy – zrobienie dobrej fotografii to nie lada wyczyn. Trzeba wszystko dobrze poustawiać, znaleźć najlepszy kąt, oświetlenie, dobrać obiektyw. Mój szef naprawdę to najlepszy fotograf ślubny w całym województwie – swoją pracę wykonywał po mistrzowsku.

Po trzech miesiącach pracy z nim byłem gotowy – wykonałem swoje pierwsze zlecenie. Zarówno para młoda, szef jak i ja – wszyscy byli zachwyceni. To był początek bardzo długiej i ciekawej współpracy – pracowałem tam przez ponad dziesięć lat.

LEAVE A REPLY