Artykuły

Wybór odpowiedniego kokonu dla niemowlaka

Category: Rodzice i dziecko

Kokon jest jedną z tych rzeczy, która bardzo często pojawia się w wyprawkach dla maluchów. Nie ma w tym nic dziwnego, choć dla niektórych dorosłych osób może się wydawać to dziwne urządzenie, dzieci czują się w nim bezpieczne. Jest to dobry pomysł na prezent z okazji narodzin czy baby shower.

Kokon dla niemowlaka, z jakiego materiału?

kokony dla niemowlakówBędąc rodzicem chcemy zapewnić naszemu dziecku wszystko co najlepsze. Poszukując ubranek staramy się wybierać te z odpowiednich, certyfikowanych materiałów, a dobierając zabawki staramy się kupować te z atestami. Zapewniamy mu odpowiedni pokarm, dbamy o jego rozwój i sen. Wbrew pozorom w pierwszych tygodniach życia dzieci nie potrzebują dużo miejsca, wręcz przeciwnie – im mniej tym lepiej. Ciasnota imituje im warunki takie, jakie miały w brzuchu mamy czyli w miejscu, w którym czuły się najbezpieczniej. Kokony zapewniają właśnie takie wrażenie, a tym samym spokojniejszy cen malucha. Kokony dla niemowlaków dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu będą cieszyć swoją funkcjonalnością nie tylko maluchy, ale również oko mamy czy taty. Jak wiadomo dla noworodka najlepszą pozycją do spania jest spanie na pleckach, a kokony uniemożliwiają im przewrócenie się na bok czy na brzuszek. Niestety mimo szeregu korzyści, które niesie kokon nie jest on odpowiednim przedmiotem dla każdego dziecka, dlatego nie zawsze warto kierować się poleceniami innych mam. 

Owszem, można coś wypróbować, ale jeśli się u nas nie sprawdza nie powinno się na siłę wprowadzać tego w funkcjonowanie malucha tylko dlatego, że u kogoś innego działało cuda. Powinniśmy dopasowywać akcesoria do naszego malucha, a najlepszą metodą jest metoda prób i błędów, w ten sposób najłatwiej się dowiedzieć co będzie się u nas sprawdzać.