Artykuły

Wybór okularów i soczewek w salonie optycznym

Category: Uroda

Do optyka udają się najczęściej osoby, które wcześniej korzystały z usług okulistycznych. Jeśli została stwierdzona u nich wada wzroku, to lekarz specjalista wypisuje najczęściej receptę na okulary korekcyjne. Taką receptę można zrealizować właśnie u optyka.

Rodzaje okularów korekcyjnych i szkieł kontaktowych

optyk bydgoszczW wielu salonach optycznych pracują też specjaliści, którzy dobierają okulary do kształtu twarzy, pomagają w ich dopasowaniu. Wiadomo jednak, że na darmową wizytę okulistyczną trzeba długo czekać. Dlatego niektórzy korzystają z oferty salonów optycznych, w których pracownicy również zajmują się badaniem wzroku. Najczęściej wykonywane jest szybkie badanie komputerowe. Jest to badanie, w czasie którego przykłada się oko do okularu. W oddali pojawia się obraz, który raz widoczny jest jako ostry, a raz jako zamglony. W ten sposób aparat mierzy wadę wzroku. Warto potwierdzić takie badanie badaniem standardowym. Badanie w salonie optycznym jest często darmowe, jeśli zakupi się parę okularów korekcyjnych lub soczewek. Z pewnością optyk bydgoszcz będzie miał do zaoferowania duży wybór okularów markowych. Jeśli chodzi o szkła w okularach, można wybrać szkła plastikowe lub szklane. Oprawki zazwyczaj występują w postaciach: metalowe i plastikowe. Do szkieł warto dobrać powłokę z antyrefleksem, która zabezpiecza oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Jeśli ktoś nie chce nosić okularów, może zdecydować się na soczewki kontaktowe. Ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo łatwe.

Obecnie koszty soczewek nie są wcale duże. Poza tym można wybierać różne soczewki pod względem czasu noszenia: jednodniowe, miesięczne, dwutygodniowe, trzymiesięczne, a nawet roczne. Pojawiły się także soczewki dzień-noc, w których można spać. Jak widać, możliwości korygowania podstawowych wad wzroku jest wiele.