Artykuły

Wygodne łóżko piętrowe

Category: Wnętrza

Zdecydowana większość rodziców kupuje swoim dzieciom pojedyncze łóżka z barierkami, szufladami na zabawki czy dodatkowymi półkami na najpotrzebniejsze rzeczy. Są one praktyczne, ale sprawdzą się przy jednym dziecku albo jeżeli jest ich więcej, a każde ma swój pokój.

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne?

łóżko piętrowe 180x80Dzieci podczas snu często zachowują się w niekontrolowany sposób i wiele razy zmieniają ułożenie, dlatego nie mogą spać na łóżkach bez zabezpieczeń, bo mogą z nich spaść. Dla małych dzieci, do około siódmego, a nawet dziesiątego roku życia dzieci śpią na pojedynczych lub piętrowych łóżkach z barierkami zabezpieczającymi. Nawet łóżka w wersji domków, które poziom spania mają równy z podłogą, mają takie zabezpieczenia. Dla dzieci od około trzech lat idealne będzie łóżko piętrowe 180×80 jeżeli dzielą ze sobą pokój. Dzięki takiemu modelowi łóżka, oszczędzamy bardzo dużo miejsca, co jest istotne w małych pokojach. Ponadto łóżko piętrowe stanowi świetną atrakcje dla dzieci, bo bardzo często się w nich bawią. Niewiele maluchów może się pochwalić takim łóżkiem, dlatego w trakcie wizyty w pokoju, na pewno wszystkie dzieci będą chciały wejść na górne łóżko. Przeważnie prowadzą na nie  schodki lub drabinka. Bywają modele łóżek piętrowych, które są w kształcie samochodu, domku czy bardziej abstrakcyjnej formy. Niektóre modele mają nóżki, dzięki czemu pod dolnym łóżkiem znajdują się szufla na zabawki czy zapasową pościel, ale mogą też być ułożone płasko na podłodze, aby maksymalnie obniżyć jego wysokość.

W kwestii materiału z jakiego są wykonane łóżka piętrowe, to przeważnie spotykamy drewniane, ponieważ są wytrzymałe i odporne na upływający czas. Spokojnie dzieci mogą na nich spać do momentu, aż z nich nie wyrosną, czyli przez długie lata.