Artykuły

Wykonanie projektu dużego ogrodu

Category: Usługi

Ojciec od samego początku ukierunkował mnie zawodowo i dzięki temu zajmowałem się tym, co przynosiło spore dochody. Projektowałem ogrody i na tym znałem się najlepiej. Pracę załatwił mi ojciec u swojego przyjaciela. Dobrze tam zarabiałem i byłem zadowolony.

Zaprojektowany ogród dla wymagającego klienta 

projekt ogrodu krakówPracowałem z nowoczesnym programem, który pozwalał na projektowanie nawet bardzo dużych ogrodów. Pasowało mi to, bo trafiali do firmy coraz bardziej wymagający klienci. Taki właśnie trafił mi się ostatnio. Miał wysokie wymagania i interesował go tylko w pełni profesjonalny projekt ogrodu Kraków był miastem, gdzie klient mieszkał i tam musiałem pojechać, żeby zaplanować projekt. Wybrałem się tam od razu, gdyż chciałem jak najszybciej zabrać się za ten projekt. Ogród był ogromnych rozmiarów i wiedziałem, że czeka mnie mnóstwo pracy. Klient nie chciał konkretnych kwiatów i krzewów, listę przesłał mi pocztą elektroniczną. Kiedy miałem już wszystkie dane, to od razu zabrałem się za projekt tego ogrodu. Postawiłem na oczko wodne, które miało być największą atrakcją. Wpadłem też na pomysł, żeby ustawić altanę ogrodową. Klient zaznaczył, że chce spędzać czas w ogrodzie i takie miejsce było wręcz wymagane. Cały ogród zaprojektowałem w taki sposób, żeby w każde miejsce było swobodne dojście. Alejki miały być wyłożone płytami gresowymi, bo takie idealnie pasowały do całości ogrodu, który zaprotokołowałem. Kiedy już byłem gotów, to zaprosiłem klienta na prezentację.

Klient początkowo nie dał po sobie poznać, że mój projekt mu się spodobał. Przyglądał się mu w milczeniu. Dopiero na koniec powiedział, że tak ogromnym profesjonalizmem wcześniej się nie spotkał. Byłem zadowolony z jego oceny, bo włożyłem w ten projekt sporo zaangażowania.