Artykuły

Wykorzystanie żaluzji w kreatywnej fotografii

Category: Budownictwo

 

Czasami rzeczy, które używamy na co dzień, mogą zostać także wykorzystane w pomyśle natury artystycznej. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak z pomocą wielu rzeczy nas otaczających możemy stworzyć w prosty sposób kreatywną i oryginalną fotografię.

Kreatywne zdjęcie dzięki żaluzjom

żaluzje - KielceOdkąd zaczęłam fascynować się fotografią, staram się szukać inspiracji przede wszystkim wokół siebie. Nie chcę polegać na pomysłach doświadczonych artystów, lecz samej coś stworzyć oryginalnego. Do mojej fotografii nie używam żadnego graficznego programu, a jedynie własną kreatywność oraz wyobraźnię. Pewnego dnia na zajęciach zauważyłam, jak światło przepięknie padało na moją koleżankę. Sączyło się ono przez żaluzje, nadając ciekawy wzorek w postaci cieni. Stwierdziłam, że w ten sposób mogłoby powstać doskonałe zdjęcie, dlatego tuż po zajęciach na studiach udałam się do sklepu, aby kupić żaluzje – Kielce mają mnóstwo sklepów z asortymentem domowym, więc nie miałam najmniejszego problemu z tym, aby szybko kupić żaluzje. Po powrocie do mieszkania, od razu je zainstalowałam i czekałam do wieczora na odpowiednie, ciepłe światło, które nadałoby dodatkowo miękkich cieni na zdjęciu. Kiedy pora okazała się odpowiednia ustawiłam aparat i zrobiłam sobie autoportret. Piękne, ciepłe światło wieczora, oraz cień żaluzji na mojej twarzy oraz dekolcie nadały zdjęciu tak niesamowicie artystycznego wyrazu, że postanowiłam zgłosić je na konkurs.

W konkursie udało mi się zająć wysokie miejsce z nagrodami, a żaluzje zostały ze mną do dziś. Nie tylko na potrzeby zdjęć. Okazało się, że są znacznie bardziej użyteczne i wygodniejsze od moich dotychczasowych firanek. Nie musiałam się także więcej przejmować uporczywym praniem oraz dokładnym prasowaniem, ponieważ wystarczyło raz na jakiś czas zetrzeć z żaluzji kurz bez potrzeby ich zdejmowania.