Artykuły

Wymiana okien w bloku

Category: Dom i ogród

W bloku, w Warce, w którym obecnie mieszkamy, są zamontowane, stare, aczkolwiek już plastikowe okna. Niestety mają to do siebie, że uszczelki w nich użyte są już stare oraz sparciałe, a szczelność łączeń pozostawia wiele do życzenia. Nie ma nic lepszego jak słuchanie gwizdania przez okna, gdy na zewnątrz hula wiatr i to wcale nie nazbyt silny.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna?

oknaDlatego też na ostatnim spotkaniu rady spółdzielni, wymusiliśmy na zarządcy bloku, aby masowo przeprowadzić akcję wymiany wszystkich okien na nowe. Z racji, że jest to bardzo duża inwestycja finansowa, początkowo odmówiono nam tej operacji, ale wspólnymi siłami doszliśmy do pewnych kompromisów. Mieszkańcy zadeklarowali się, że pokryją dwadzieścia procent kosztów okna, natomiast koszt wymiany spocznie całkowicie na spółdzielni. Na kompromisie i wymianie zależało zarówno mieszkańcom jak i spółdzielni, ponieważ wiadomym było, że środki pozyskują również z dotacji miejskich, a te wymagają przedstawienia rezultatów w postaci przeprowadzonych prac. O ludziach mieszkających w mieszkaniach, chyba mówić nie muszę, dlaczego im również zależało na akcji. Można sporo zaoszczędzić w okresie zimowym, jeżeli ma się niedrogie okna z Grójca, które nie przepuszczają zimnego powietrza, a tak jak już wcześniej wspomniałem, sen również jest spokojniejszy, jeżeli nie słyszymy wygwizdanej melodii przez wiatr docierający w zakamarki futryn. Pozostała kwestia wyboru okien, zarówno koloru jak i modelu. Jeżeli chodzi o barwę, to była kwestia mało istotna i wspólnie padła propozycja białego koloru, natomiast o model toczyła się kolejna mała wojenka.

 

Mieszkańcy wprost twierdzili, że okna mają być trójwarstwowe, aby efekt izolacji cieplnej oraz dźwiękowej był jak największy. Nadal rozchodziło się o koszty, ale tu spółdzielnia musiała szybko skapitulować, bo ludzie nie dali jej innego wyboru.

LEAVE A REPLY