Artykuły

Wynajęcie magazynu w niskiej cenie

Category: Transport

Nawet mi się nie marzyło nigdy, że moja firma tak mocno się rozrośnie. Zakładając ten biznes planowałem współpracować z kilkoma odbiorcami a rzeczywistość okazała się inna. Nie byłem gotów na taki sukces i nawet nie posiadałem własnego magazynu, który był mi potrzebny. 

Niski czynsz za wynajmowanie dużego magazynu 

magazyn do wynajęciaNa terenie firmy nie było szans, żeby powstała jakaś hala magazynowa, bo najzwyczajniej nie było na to miejsca. Przeprowadzka także nie wchodziła w grę i musiałem znaleźć jakieś inne rozwiązanie z tej sytuacji, bo nie miałem gdzie trzymać towarów. Od jednego z moich kontrahentów dowiedziałem się, że niedaleko siedziby mojej firmy dostępny był magazyn do wynajęcia o dużej powierzchni i od razu zbadałem temat. Okazało się, że czynsz za wynajęcie tego magazynu był niski, bo właścicielowi zależało, żeby nie stał on pusty. Z nieba spadł mi ten facet, bo pilnie potrzebowałem magazynu i w sumie to obaj sobie pomogliśmy. Od razu spisałem z nim umowę i zapłaciłem wymaganą kaucję. Jeszcze tego samego dnia mogłem umieścić wszystkie towary w magazynie, do którego dostałem klucze i kody. Magazyn był odpowiednio zabezpieczony i strzeżony dodatkowo przez jedną z największych firm ochroniarskich. Dzięki temu wiedziałem, że wszystkie towary, które znajdowały się na magazynie na pewno były bezpieczne. Do magazynu miałem blisko z firmy i często tam bywałem, żeby kontrolować pracowników. Zatrudniłem sporo nowych osób, które nie miały doświadczenia i często potrzebowały mojej pomocy. 

Po dziesięciu latach wynajmowania tego magazynu zdecydowałem się go kupić. Właściciel wyjechał za granicę na stałe i chciał się pozbyć tego magazynu, którego w ogóle nie potrzebował. Ustaliśmy satysfakcjonującą cenę dla obu ze stron i dobiliśmy targu.