Artykuły

Wynajęcie namiotów na wakacje

Wynajęcie pokoju, mieszkania, czy domku na wakacje, jest dość kosztownym rozwiązaniem, na które nie każdego wczasowicza stać. Alternatywą dla tradycyjnych lokali, są przyczepy campingowe lub namioty. Nie trzeba ich kupować jeżeli chcemy ich użyć jednorazowo, bo możemy je wynająć.

Jaki namiot wynająć na wakacje z rodziną?

wynajem namiotówJadąc nad morze, musimy się liczyć ze sporym wydatkiem na sam pobyt, ponieważ doba dla jednej osoby zaczyna się od stu złotych, a będąc z całą rodziną koszty drastycznie rosną. Innym, tańszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług pól namiotowych, których jest bardzo dużo nad brzegiem morza. Wynajem namiotów jest tanim sposobem na nocleg niemalże w każdym miejscu. Do wyboru mamy małe modele dwu, trzy osobowe, albo duże, komfortowe namioty z oddzielnymi sypialniami i zadaszeniem przed wejściem. Cena za wynajęcie zaczyna się od dziesięciu złotych za dobę od osoby, więc jest to koszt znacznie niższy niż klasyczny nocleg w budynku. Jedynym minusem jest to, że musimy przed wypożyczeniem wpłacić kaucję, która jest zwraca przy odbiorze sprzętu. Poza namiotem możemy także wynająć całe, niezbędne wyposażenie do biwakowania, ponieważ musimy na czymś spać, siedzieć i w czymś jeść na wakacjach. Jeżeli nie planujemy co rok jeździć na takie wypady, to nie warto kupować namiotu, bo to zbędny wydatek. Firmy wynajmujące taki sprzęt cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi z rodzinami, którzy korzystają z modeli wyposażonych w duże sypialnie, z oddzielnym miejscem na rzeczy, oraz dostawianym zadaszeniem.

Im większy namiot tym wyższa cena za wynajęcie, ale też większy komfort użytkowania. Jeżeli sprzęt potrzebujemy na parę nocy, to wystarczy mały namiot, jeżeli natomiast jedziemy na długie wakacje z rodziną, to lepiej wynająć komfortowy, duży z pełnym wyposażeniem.