Artykuły

Wynajem auta zastępczego

Category: Motoryzacja

Miałeś kolizję drogową, w której wina ewidentnie leży po stronie drugiego kierowcy? Potrzebujesz auta do pracy, które właśnie zostało rozbite? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wypożyczalni aut, która załatwi dla Ciebie odpowiedni samochód, podobny do tego, który posiadasz. O koszty użytkowania takie pojazdu nie musisz się martwić, gdyż zostaną one pokryte przez ubezpieczyciela OC sprawcy pojazdu.

Na jaki okres można wynająć samochód zastępczy?

samochód zastępczy z OCSamochody zastępcze, które są wypożyczane na koszt OC sprawcy pojazdy mogą być przez Ciebie użytkowane tak długo, jak tylko tego potrzebujesz. Jeśli naprawa twojego pojazdu będzie trwała kilka tygodni to otrzymasz samochód zastępczy z OC sprawcy również na tak długi okres. Przede wszystkim musisz potwierdzić, iż samochód jest Ci niezbędny do tego, aby wykonywać zawód. Jednak nie zawsze musi on być wypożyczony na koszt sprawcy, tylko gdy potrzebujesz auta do pracy. Otrzymasz go również bezpłatnie w momencie gdy będziesz potrzebował samochodu do zawiezienia dzieci do szkoły, do lekarza oraz w wielu innych przypadkach. Jaki pojazd możesz wynająć? Samochód nigdy nie może przekroczyć wartości pojazdu, który posiadałeś. Otrzymasz zarówno auto osobowe, ale także auto dostawcze czy nawet busa, którym się poruszasz na co dzień. Auto zostanie podstawione w ciągu kilku godzin na miejsce zdarzenia wypadku, abyś mógł dalej kontynuować swoją pracę czy trasę w którą się udajesz.

Wypożyczalnie samochodów działają zazwyczaj przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, więc bez problemu będziesz mógł skorzystać z auta zastępczego nawet w środku nocy. Doświadczony pracownik przyjedzie z wybranym przez Ciebie samochodem i przekaże Ci kluczyki do twojej dyspozycji.