Artykuły

Wytrzymałość nowoczesnych matryc polimerowych

Obecnie drukowaniem zajmują się nie tylko drukarnie, lecz wiele firm z dziedziny przemysłu, które potrzebują opakowań dla swoich produktów. Proste urządzenia do druku oparte na matrycach spotkać można nawet w przetwórstwie tworzyw sztucznych, gdzie z ich pomocą wykonuje się nadruki na workach i torbach foliowych.

Matryca polimerowa wytrzyma wiele cykli drukowania

matryce polimeroweDo prowadzenia takiej działalności potrzebne są matryce, które najlepiej wykonać z polimerów. Zapewni nam to nie tylko wytrzymałość takiej matrycy, ale tez możliwość jej poprawnego ustawienia względem innych elementów. Liczba walków, na których znajdują się matryce w maszynie drukującej zależy od typu urządzenia oraz zapotrzebowania na taki sprzęt. Możemy z kilku matryc wykonać jeden bardzo złożony wydruk, który pozwoli nam na wykonanie naprawdę efektywnych opakowań które będą później bardzo dobrze wyglądały na półkach sklepowych, gdy już dostarczymy tam nasze produkty. Warto wykorzystywać nowoczesne matryce polimerowe w procesie drukowania opakowań i etykiet. To znacznie przyspiesza cały proces, a także pozwala skutecznie walczyć z przestojami, gdyż takie matryce nie muszą być wykonywane ręcznie, a do ich produkcji można zastosować specjalne urządzenia, które cechować się będą najwyższym dostępnym poziomem precyzji. Takie matryce cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich drukarzy w naszym kraju.

Przygotowując się do produkcji opakowań można zająć się takimi rzeczami jak zaprojektowanie odpowiednich wzorów, ale bez matryc nie uda się nam ich wykonać. Uszkodzenie matrycy należy jak najszybciej zlokalizować i wymienić ją na nowa, a więc warto posiadać specjalny zapas matryc, który pozwoli nam na wznowienie produkcji w bardzo krótkim odstępie czasu, gdy tylko będzie to konieczne.