Artykuły

  • Główna
  • Artykuły
  • Wytrzymałość taśm ledowych – ochrona w profilach aluminiowych

Wytrzymałość taśm ledowych – ochrona w profilach aluminiowych

Category: Wnętrza

Na polskim rynku można kupić taśmy ledowe z diodami LED RGB. Takie lampki dają możliwość wyboru nie tylko barwy światła, ale też sposobu świecenia. Oczywiście w ofercie producentów są coraz to nowsze sterowniki do świateł ledowych.

LED RGB, czyli wybór barwy światła i sposobu świecenia taśmy

praktyczne profile ledoweTo właśnie te sterowniki dają naprawdę wiele możliwości. Programy świecenia są naprawdę zróżnicowane i najlepiej wybrać taki, jaki nas najbardziej interesuje. Potrzeby klientów są różne – jedni potrzebują słabszych pasków, inni nieco mocniejszych. Też można wybierać taśmy ledowe w zależności od ich grubości, wytrzymałości. Liczy się także zagęszczenie diod. Niektóre taśmy posiadają bardzo gęsto ułożone diody wewnątrz, a są i takie, w których dioda znajduje się co kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt centymetrów. Wszystko zależy od charakteru danej aranżacji. Trzeba wybierać praktyczne profile ledowe, czyli takie, które idealnie wpasują się w konkretną kompozycję aranżacyjną. Warto zwrócić uwagę na moc oraz strumień świetlny. To wszystko ma bowiem wpływ na intensywność światła. Taśmy ledowe mają nie tylko prostą budowę, ale są też niewielkie, w związku z tym charakteryzują się dość dużą wytrzymałością. W taśmach ledowych nie ma żadnych elementów szklanych. To bardzo ważne, bo dzięki temu taśmy LED są znacznie bezpieczniejsze dla użytkowników, dla dzieci. W sklepach można nawet kupić paski LED, które znajdują się w specjalnym żelu.

Dzięki temu paski mogą być chronione przed wilgocią, co dla każdego rodzaju oświetlenia jest bardzo ważne. Umieszczenie takich pasków w profilu aluminiowym to dodatkowa ochrona, z której warto skorzystać. Obecnie taśmy ledowe można zamówić nawet przez internet. Najlepiej zamawiać paski w sklepach od producentów, wtedy zawsze można liczyć na darmowy serwis w okresie gwarancyjnym.