Artykuły

wyważarki do opon

Wyważarki do opon w serwisach

Category: Motoryzacja

Poszukiwałem ostatnio serwisu, który zajmowałby się obsługą tirów. Byłem w trasie i z mojej opony niestety zaczęło uciekać powietrze. Opony w tak dużym samochodzie nie są tak łatwe do wymiany jak w osobówce. Raczej ciężko to zadanie wykonać samodzielnie.

Wyważarki do opon towarem deficytowym

wyważarki do oponPotrzebowałem więc serwisu, który znajdowałby się w miarę niedaleko od miejsca, w którym przytrafiła mi się ta sytuacja. Udało się, choć nie obyło się bez przygód. W dwóch serwisach bowiem nie było nawet wyważarki do opon, a przecież one przydają się także w serwisach, w których obsługuje się wyłącznie mniejsze pojazdy. Byłem zaskoczony. Widziałem tylko skromne podnośniki pneumatyczne i zastanawiałem się, gdzie jeszcze jechać. Przecież podróż z niedopompowanym kołem była niezbyt bezpieczna. Na szczęście wreszcie trafiłem na warsztat, gdzie znalazłem montażownice ciężarowe i obsługa raz dwa wymieniła mi oponę. Mogłem prędko ruszyć w trasę. To był na pewno dobry warsztat. Mieli podnośniki kolumnowe najlepszej firmy jaką znam. Mieli też wszystko, co potrzebne dla większych samochodów. Na pewno więc, jeśli będę kiedyś jeszcze w pobliżu potrzebował pomocy, to się tam zgłoszę. Przy okazji urządzenia do geometrii kół wskazały mi, że mam nieco rozregulowany pod tym względem środek transportu. Po wizycie moje auto stało się na pewno dużo bardziej bezpieczne niż wcześniej. Szkoda, że tak mało serwisów nastawia się na naprawę tych największych samochodów. One przecież nieraz częściej niż małe potrzebują naprawy, bo po prostu więcej są w trasie. Wiadomo, że jak coś jeździ, to się zużywa.

Nie będę jednak narzekać, bo już w paru miejscach mam swoich sprawdzonych ludzi, którzy zawsze mi pomogą w nagłej usterce. Znam trochę tych warsztatów już na moich standardowych trasach. Dobrze, że nie muszę już w tych miejscach nic szukać. Wiem, że dobre zaopatrzenie można znaleźć na stronie internetowej sklepwarsztatowy.pl. Tam serwisy powinny się zaopatrywać.

LEAVE A REPLY