Artykuły

Zaawansowany włącznik dotykowy

Category: Wnętrza

W domach w których panuje nowoczesny wystrój i najczęściej zastosowany jest centralny system sterowania, niemal zawsze obecne są najnowocześniejsze urządzenia do sterowania instalacjami domowymi. Dotykowe kontakty czy panele sterujące są jednymi z najnowszych, a jednocześnie najwygodniejszych z takich urządzeń.

Nowoczesne włączniki do systemów sterowania domowego

szklane włączniki dotykoweSą one również bardzo imponujące wizualnie, gdyż nawet dzisiaj mogą one być uznane za twór żywcem wyjęty z filmów fantastycznych. Są to jednak pełnoprawne urządzenia sterujące do domu, a dzięki zaawansowanej budowie, należą do nie tylko niezwykle imponujących, ale również i wygodnych. Szklane włączniki dotykowe wyglądają niczym niewielkie panele z barwionego szkła, zazwyczaj czarnego, na którego powierzchni wyświetlane są ikony i notyfikacje. Działają one tak jak większość monitorów i paneli dotykowych, pozwalając właścicielowi na sterowanie oświetleniem, nagłośnieniem czy wyposażeniem domowym w sposób wygodny, ale również niezwykle nowoczesny. Mimo delikatnego wyglądu są one bardzo trwałymi urządzeniami, gdyż większość takich paneli robiona jest z hartowanego szkła, z jakiego tworzone są również ekrany telefonów przeznaczonych do pracy na terenie budowy. Włączniki ze szklanymi ekranami dotykowymi są przede wszystkim przeznaczone do użytku z domowymi systemami centralnego sterowania, aczkolwiek mogą być także używane samodzielnie, tak jak normalne włączniki światła czy nawet kontakty.

Coraz więcej producentów nowoczesnego wyposażenia oświetleniowego ma takie włączniki w ofertach, a rozpowszechniają się one głównie w domach i mieszkaniach których właściciele preferują nowoczesność i zaawansowaną technologię. Nie różnią się jednak sposobem montażu od innych tego typu włączników.