Artykuły

izolacje fundamentów

Zajmuję się izolacjami fundamentów

Category: Budownictwo

Prowadzę niewielką firmę budowlano-remontową i od kilku lat zajmuję się niemal wyłącznie hydroizolacjami budynków w najróżniejszej formie. Moja firma jest niewielka i nie chcę tego zmieniać, dlatego musieliśmy się w czymś wyspecjalizować. Padło na hydroizolacje i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Izolacje fundamentów muszą być wykonane fachowo

izolacje fundamentówMieliśmy już spore pojęcie o temacie, zanim zaczęliśmy się w nim specjalizować, ponieważ wykonywaliśmy już skuteczne izolacje fundamentów. W Warszawie przeszliśmy kursy związane z naprawą izolacji oraz iniekcją ciśnieniową i obecnie możemy kompleksowo zająć się właściwie każdym budynkiem. Dopiero teraz sami zauważamy, jakim problemem jest izolacja budynków, aby ochronić je przed dostępem wilgoci. Niektórzy inwestorzy nie do końca zdają sobie sprawę ze znaczenia dobrej izolacji przeciwwodnej, stawiają budynki na zboczach, na glinie, na terenach z wysokim poziomem wód gruntowych i tak dalej. Izolacja jest tu wystawiona na naprawdę ciężka próbę, więc musi zostać idealnie wykonana. W przypadku starszych budynków postawionych na takich terenach konieczne jest często osuszenie fundamentów, naprawa izolacji lub wręcz stworzone na nowo izolacje fundamentów. Jest to jedyny sposób, aby uratować budynek przed wilgocią, która degeneruje całą konstrukcję. Z powodu podciągania kapilarnego często cały budynek jest zawilgocony, a to nie sprzyja tworzeniu zdrowego mikroklimatu we wnętrzu. Do drobniejszych prac, tam, gdzie nie ma większych uszkodzeń izolacji, ścian i fundamentów, wykorzystujemy metodę uszczelniania.

Iniekcja ciśnieniowa, bo o niej mowa, zapobiega przeciekom wody i dzięki niej pracochłonne odkrywanie fundamentów nie jest już konieczne. Za każdym razem upewniamy się, którą z naszych metod możemy zastosować oraz jak powinny przebiegać kolejne etapy prac, aby całość była jak najbardziej efektywna.

LEAVE A REPLY