Artykuły

Zakup talerzy do brony talerzowej

Category: Rolnictwo

Tzw. „talerzówka” należy do tego rodzaju bron, w których są zamontowane specjalne talerze i to one właśnie wykonują odpowiednią pracę w polu. Takie talerze są narażone na dość dużą eksploatację, ze względu na podłoże, kamienie, czy nawet zwykłe tarcie. Talerze się zużywają i należy odpowiednio wcześniej się w nie zaopatrzyć.

Rolnicy chętnie używają talerzówek

talerze do talerzówkiSą to bardzo dobre brony. Nie są jednak identyczne. Mogą mieć różne rozmiary i różną ilość talerzy zamontowanych na bronie. Średnia szerokość brony talerzowej waha się od 1.8 m – do nawet 3,4 m. W różnych opcjach może posiadać kilka sekcji, na których zamontowane są różne ilości talerzy. Np. brona talerzowa szerokości 1,8 m może posiadać dwie sekcje, po 8 talerzy w każdej – czyli razem 16 talerzy. Wszystko zależy od rolnika, czego potrzebuje i do jakiego pola. Zakupując samą bronę talerzową, bez talerzy, trzeba jak najszybciej zaopatrzyć się w talerze do talerzówki, odpowiednie do danej brony. Oczywiście, można (a nawet trzeba) zakupić cały komplet, jednak nie każdego stać na taki wydatek. Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu czynników. W zakupie brony talerzowej także jest ważna marka. Markowe brony są trwalsze, choć nie każdy rolnik przykłada do tego wagę. Dla użytkownika ważne jest, aby dany produkt był sprawny i wydajny. Jego nazwa nie zawsze jest istotna. Dany użytkownik już raczej woli dokupić odpowiednie części (choćby dodatkowe talerze), aby mieć je zawsze pod ręką, niż wydawać na inne, niepotrzebne rzeczy.

Zazwyczaj każdy rolnik dba o to, aby jego sprzęt który wykorzystuje w pracach rolnych, był sprawny i nie sprawiał większego kłopotu. Dlatego już wcześniej stara się przygotować odpowiednie maszyny, do odpowiednich prac w polu. Przygotowuje różne części zamienne do maszyn rolniczych.