Artykuły

Zakupy dla maluszka: tekstylia

Category: Sklep

Rodzice kompletujący wyprawkę dla dziecka i urządzający dla niego pokój, szczególnie gdy jest to ich pierwszy potomek, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Czeka ich bardzo długa lista niezbędnych zakupów, wśród których ważne miejsce zajmują tekstylia.

Jakie tekstylia dla niemowląt?

tekstylia dla niemowlątWarto pamiętać przed zakupami, że w zasadzie wszystkich tekstyliów trzeba mieć po kilka sztuk, by mieć odpowiedni zapas, gdyby coś się zabrudziło. O to przy niemowlaku wcale nie jest trudno, wystarczy że mu się uleje, że będzie jeść pierwszą zupkę, że przesunie się mu pieluszka i nieszczęście gotowe, trzeba włączać pralkę i szybko sięgnąć z szafki świeże, czyste rzeczy. Na zakupy dla dziecka dobrze jest się wybrać osobiście, chyba że mamy już jakiś zaufany sklep internetowy, który sprzedaje dobrej jakości tekstylia dla niemowląt. Rzeczy dla naszych dzieci powinny mieć odpowiednie atesty i cechować się dokładnym wykonaniem z dobrych materiałów. Są to bowiem rzeczy, które będą miały bezpośredni kontakt ze skórą niemowlaka, a do tego dziecko na pewno będzie je często gryźć i ssać. Trzeba więc mieć pewność, że nie ma w materiale żadnych szkodliwych substancji, na przykład wykorzystywanych do produkcji barwników, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze dziecko. Rzeczy, na których wybór trzeba zwracać szczególną uwagę to pościele, kocyki, beciki, tetrowe pieluszki, poduchy i poduszki, ręczniki z kapturami… Jak widać jest tego całkiem duże, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeba mieć ich wszystkich po kilka sztuk to lista robi się długa, a koszty zakupów rosną…

Na szczęście członkowie rodziny, przyjaciele i współpracownicy zwykle pytają, co mogą kupić na prezent dla dziecka, więc można im podsunąć pomysł konkretnych zakupów. Dzięki temu my będziemy mieć to, czego potrzebujemy, a oni się ucieszą, że trafili z podarunkiem dla malucha.