Artykuły

pielęgnacja ogrodów

Zaliczeniowa praca o pielęgnacji ogrodów

Category: Edukacja

Jestem Iga. Moja mama pracuje w firmie, która zajmuje się wycinką drzew. Kiedyś jak byłam mała i dowiedziałam się w jakiej firmie mama pracuje byłam oburzona. Myślałam, że mama wycina drzewa w okolicy.

Duże zapotrzebowanie na firmę sprzątającą w branży

pielęgnacja ogrodówMama mi wyjaśniła, że ona nie wycina drzew tylko odpowiednio wykwalifikowani specjaliści. Wycinka drzew jest prowadzona tylko w wyjątkowych sytuacjach. Kiedy drzewo jest stare i może się przewrócić lub drzewo rośnie na jakiejś działce a właściciel chce na przykład na tej działce zbudować dom. Trzeba wypełnić sporo dokumentów żeby drzewo zostało wycięte. Moja mama kontroluje czy wszystkie dokumenty zostały prawidłowo wypisane i kiedy wszystko się zgadza sprawa jest rozpatrywana przez odpowiednią komisję, która wydaje ostateczną decyzję. Jak byłam mała zawsze pytałam się mamy dlaczego nie projektuje ogrodów. Pielęgnacja ogrodów to bardzo ciekawa sprawa znacznie ciekawsza niż wycinka drzew. Nie mogłam zrozumieć dlaczego moja mam nie chce zmienić pracy. Nie kojarzyłam, ze pielęgnacja ogrodów wymaga znajomości na ten temat. Nie każdy człowiek zna się na roślinach i lubi się nimi zajmować. My mieszkaliśmy w bloku i nie mieliśmy nigdy żadnej działki. Jak się nie ma to wszystkie prace wydają się łatwe. Kiedy już człowiek ma na głowie cały ogród i musi przestrzegać jakie prace w danym czasie należy wykonać to już nie jest tak zabawnie. Ja obecnie studiuję w miejscowości Bydgoszcz. Jestem na kierunku zarządzanie firmą. Właśnie na zaliczenie przygotowałem projekt własnej firmy. Firma sprzątająca jak opisałam ma wielu klientów i przynosi mi wysokie dochody.

Mam nadzieję, ze to nie są tylko marzenia i kiedyś uda mi się otworzyć swoją firmę dzięki której będę mogą się spokojnie utrzymać. Mama bardzo mi kibicuje i trzyma kciuki za naukę.

Więcej informacji na http://www.a-garden.pl

LEAVE A REPLY