Artykuły

Zamontowałem ekologiczny piec na propan butan

Budując swój dom zastanawiałem się nad technologią jego ogrzewania. Wiedziałem, że będzie to centralny piec, ale nie wiedziałem czym go zasilać. Chciałem mieć w domu ogrzewanie ekologiczne. Węgiel nie wchodził więc w rachubę. Postanowiłem zamontować ekologiczny piec na gaz propan butan. Potrzebowałem jeszcze zbiornika z gazem, ale to już załatwiłem od sprzedawcy gazu.

Zbiorniki gazowe można brać w dzierżawę

zbiornik na propan butan lubuskieJeśli znajdziemy dobrego dostawcę gazu w dużych ilościach to na pewno zależy mu również na tym, żeby było jak ten gaz na posesji przechowywać. Do tego niezbędne są odpowiednie zbiorniki, w których pomieszczą się tysiące litrów takiego paliwa. Jeśli nie ma zbiornika to wiadomo, że nikt nie będzie korzystał z małej butli. Sprzedawcy gazu do domowego ogrzewania oferują więc możliwość dzierżawienia zbiorników bez ograniczeń terminowych. Można sobie wydzierżawić zbiornik na propan butan Lubuskie za regularną miesięczną opłatą. Jeśli zobowiązujemy się do zamawiania gazu w danej firmie na wyłączność to zbiornik dostaniemy za symboliczną złotówkę miesięcznie. I ja właśnie z takiej oferty skorzystałem. Podpisałem umowę na dostawę gazu z tylko jedną firmą i dzięki temu mam zbiornik za złotówkę miesięcznie. Musiałem tylko zapłacić za niego kaucję no i oczywiście pokryć koszty montażu, które w przypadku dużych zbiorników wcale nie są takie małe. Jestem zadowolony, bo dzięki temu rozwiązaniu nie muszę chodzić z węglem do kotłowni.

Piec centralnego ogrzewania na gaz jest bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy jedynie nastawić go na odpowiednią temperaturę i nie trzeba martwić się kompletnie niczym. Gaz pobierany jest samodzielnie. Moim zadaniem jest tylko dopilnować, żeby w zbiorniku nigdy nie zabrakło gazu. Na szczęście piec ostrzega przed spadającym ciśnieniem.