Artykuły

Zastawa stołowa do jadalni

Category: Wnętrza

 

W każdym domu muszą znaleźć się talerze, miski, kubki czy sztućce. Bez tego nie będziemy w stanie zjeść przyzwoicie obiadu i nie będziemy mogli zaprosić rodziny na obiad czy znajomych na kolację. Dlatego zanim zaprosimy kogokolwiek zaopatrzmy się w porządny zestaw obiadowy.

Jaki wybrać zestaw obiadowy?

serwis obiadowo kawowyDecydując się na zakup serwisu obiadowego trzeba zastanowić się ile najwięcej osób będziemy mogli zaprosić do swojego mieszkania. Jeśli mamy małe mieszkanie to z pewnością nie zaprosimy dwunastu osób, więc serwis obiadowo kawowy może składać się z na przykład ośmiu kompletów. Jeśli natomiast posiadamy duże mieszkanie możemy kupić dwa zestawy składające się z ośmiu kompletów i wtedy zyskamy szesnaście gotowych kompletów, a to już i tak dużo. Teraz trzeba zastanowić się co musi znaleźć się w takim serwisie. Oczywiście talerze to podstawa. Oprócz nich powinny być również półmiski lub miski do zupy, ponadto mile widziany byłby też talerzyk na ciasto. Jeżeli chodzi o sztućce to można wybrać standardowy zestaw składający się z widelca, noża, łyżki i łyżeczki. Możemy jednak powiększyć ten zestaw o widelczyk do ciasta. Oprócz tego, jeśli nasz zestaw jest obiadowo kawowy muszą znaleźć się oczywiście kubki czy filiżanki, jeśli wybraliśmy zestaw glamour. Jeżeli chodzi o kolor czy wzór serwisu to wybór jest ogromny. Możemy wybrać zwykły biały zestaw ale możemy się też pokusić na ładny wzór czy nieoczywisty kolor. Modne są i zawsze będą kwiaty więc ten motyw może okazać się trafnym wyborem.

Kupując zestaw obiadowy dowiedzmy się przed jego zakupem, czy można myć go w zmywarce. To dla każdego istotna sprawa. Oprócz tego warto poczytać opinię na temat danego zestawu i dowiedzieć się czy jest trwały i dobry jakościowo, żeby potem nie żałować zakupu.