Artykuły

Zawias wahadłowy i drzwi

Jakiś już czas temu musiałam zakupić kilka dobrych zawiasów wahadłowych do różnych drzwi. Nie było to łatwe zadanie. Musiałam się długo naszukać zanim znalazłam rozwiązanie mojego zakupowego problemu. Teraz chciałabym stworzyć poradnik na temat tego, jak to zrobić najlepiej.

Jak kupić zawias wahadłowy drzwiowy?

zawiasy wahadłowe do drzwiJak się bardzo szybko okazało zakupienie takiego nowego zawisu wahadłowego do różnych drzwi wcale nie było takie łatwe. Okazało się bowiem, że u nas w Polsce nie ma ani jednego producenta, który robiłby takie zawiasy. Jak sobie z tym poradziłam? Otóż na początku warto wspomnieć, że cała sprawa działa się już jakiś czas temu, było to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, choć dokładnie nie pamiętam kiedy, aby to sprawdzić musiałabym zaglądnąć w papiery firmowe, a dokładniej rzecz ujmując w faktury zakupowe sprzed kilku lat. Wtedy też miałam otworzyć kilkanaście nowych sklepów, w których miały zostać zamontowane drzwi wahadłowe ze specjalnymi zawiasami wahadłowymi. Jak się okazało takie zawiasy wahadłowe do drzwi nie są popularnym wyborem. Było one jednak wtedy nowością, którą każdy chciał mieć. W naszym kraju, czyli w Polsce nie było ani jednego producenta, który zajmowałby się produkowaniem takich przedmiotów. Postanowiłam poszukać ich zagranicą. Niestety okazało się, że zarówno cena, jak i czas oczekiwania na takie zawias był bardzo długi. Wtedy też bardziej zainteresowałam się zakupem maszyny do produkcji nowych zawiasów wahadłowych.

Jak się okazało, taka maszyna bardziej mi się opłacała niż zakup bardzo dużej ilości zawiasów. Miałam wtedy otworzyć kilkadziesiąt sklepów, gdzie miało być bardzo dużo takich drzwi. Po przekalkulowaniu wszystkiego postanowiłam, że najlepszym wyjściem będzie zakup nowej maszyny do produkcji zawiasów.