Artykuły

Zdrowa karma dla kota

Każdy, kto ma zwierzę w domu wie ile radości potrafią one przynosić. Aktualnie dużo ludzi decyduje się na posiadanie kota w domu. Koty to mało wymagające zwierzęta. Nie muszą wychodzić na zewnątrz i doskonale czują się w domu. Posiadanie kota jest alternatywą do posiadania psa, który wymaga spacerów.

Dobra karma w puszce dla mruczka

karma w puszce dla kotaKoty to piękne i majestatyczne zwierzęta. Doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach w blokach dla ludzi, którzy nie mają zbyt wiele czasu na wyjścia poza dom po pracy. Kot to zwierzę bardzo czyste, które może być bardzo wiernym towarzyszem człowieka. Jak przy innych zwierzętach ważna jest odpowiednia i zróżnicowana dieta. Koty mieszkające w domach lub mieszkaniach mogą mieć problemy z nadwagą i otyłością. Dlatego należy odpowiednio skomponować ich dietę tak aby żyły jak najdłużej w zdrowiu i dobrej kondycji. Koty nie powinny jeść ludzkich potraw, gdyż tak jak psy nie tolerują przypraw i soli. Można im podawać suchą karmę lub surowe mięso. Jednak należy pamiętać o tym, że monotonna dieta może źle wpływać na samopoczucie naszego mruczka dlatego karmę warto zmieniać co jakiś czas. Dobrą alternatywą jest również karma w puszce dla kota. Jeśli nasz kot nie lubi suchej karmy, i karmimy go wyłącznie surowym mięsem, można wzbogacić jego dietę o karmę w puszce. Zaletami takiej karmy są różne smaki, oraz łatwość przechowywania. Pokarm w puszcze ma długi termin ważności. A prawidłowo przechowywany może stać bardzo długo w naszym domu. Karmy w puszkach mają również odpowiednio dobrane proporcje, tak aby nasze zwierzę było zdrowe i pełne witalności. Karma w puszce jest często wybierana przez właścicieli kotów i stanowi podstawowy pokarm w kocim menu.

Koty jak i inne zwierzęta lubią mieć urozmaiconą dietę. Warto pamiętać aby dieta nie była monotonna i byśmy często zmieniali kotu jedzenie. Puszka z kocią karmą z pewnością jest o wiele tańsza niż kilogram surowego mięsa. Dlatego warto zainwestować i sprawdzić jaką karmę najchętniej będzie jeść nasz zwierzak.