Artykuły

zespół na wesele

Zespół na wesele a poszukiwanie wokalistki

Byliśmy zespołem z tradycją, ale niestety składającym się z samych facetów. Nasza wokalistka zaszła w ciąże, i teraz zajmuje się wychowaniem dziecka. Wiadomo, że zespół muzyczny bez kobiety, to nie zespół, bo kobiecy głos idealnie dopełnia męskim brzmieniom.

Zespół na wesele musi mieć piosenkarkę

zespół na weselePrzez jakiś czas graliśmy sami, no ale jak ktoś chciał  najlepszy zespół na wesele z okolic Opola, to ludzie akurat zawsze woleli z wokalistką, i przez to traciliśmy możliwość zarobku. Postanowiliśmy wystawić ogłoszenie, że szukamy wokalistki, na ogłoszeniach Wrocław, i byliśmy ciekawi, kto się do nas zgłosi. Nie był ważny wiek, no ale wiadomo, że jak młodsza to bardziej ludzie na nią zwracają uwagę, i zespół zapada w pamięć. Dla nas jednak najbardziej liczył się talent, więc mieliśmy nadzieję, że uda nam się znaleźć i to i to. Ogłosiliśmy się też tam, gdzie Opole umieszcza różne ogłoszenia, bo w sumie to jeździmy między tymi dwoma miastami bardzo często. Jesteśmy ciekawi, kto przyjdzie pierwszy. Później okazało się, że na początku przyszła dziewczyna, która za grosz nie umiała śpiewać. Nie wiem czy ze stresu, ale tak jej głos drżał i się łamał, że automatycznie odpadała, bo się nie nadawała. Później przyszła jakaś babka po czterdziestce, która wykonywała tylko stare utwory, i jej głos nie nadawał się do nowoczesnych piosenek. Niby się mówi, że do trzech razy sztuka, ale ten trzeci również nie był za specjalny. I wyszło jakoś tak, że przesłuchaliśmy ze 40 dziewczyn, i nie mogliśmy podjąć decyzji.

Dopiero tam po naszych kilku debatach wybraliśmy taką drobną dziewczynę z dość mocnym głosem, bo stwierdziliśmy, że będzie idealnie pasowała do piosenek jakie wykonujemy, bo głosem akurat się wpasowała. Bardzo się ucieszyła, i już następnego dnia przyjechała do nas na nagrania. Opłaciło się tyle czekać.

LEAVE A REPLY